frezowanie kominów

Frezowanie kominów

Jedną ze specjalności firmy Wakob jest frezowanie kominów, będące dzisiaj jedną z najbardziej skutecznych technik renowacji przewodów kominowych. Stosując wysokiej jakości narzędzia i sprawdzone technologie, a także korzystając z umiejętności doświadczonych specjalistów, jesteśmy w stanie działać skutecznie i zapewnić Państwu kompleksową obsługę.

Co to jest frezowanie kominów?

To inaczej mówiąc rozwiercanie, które pozwala z jednej strony na usunięcie zgromadzonej wewnątrz sadzy i spalin, a z drugiej powiększenie wewnętrznej średnicy. Dzięki rozwiercaniu możliwe jest nie tylko poprawienie drożności przewodu, ale również montaż wkładu kominowego.

Metoda ta jest możliwa dzięki zastosowaniu specjalnych frezów, które są niezwykle skuteczne w przypadku starszych konstrukcji wymagających renowacji. Jest techniką bezinwazyjną, w związku z czym nie ma obaw o naruszenie konstrukcji. Podjęcie działania przez specjalistów zawsze poprzedzone jest oceną techniczną komina i poszukiwaniem wszelkiego rodzaju wad konstrukcyjnych, a następnie wyborem najbardziej odpowiedniej metody renowacji.

Rozwiercanie jest metodą:

  • nieinwazyjną,
  • szybką w zastosowaniu,
  • czystą,
  • uniwersalną.

Kiedy należy skorzystać z tej metody?

Na frezowanie komina powinniśmy zdecydować się w sytuacji, gdy:

  • istnieje problem z cyrkulacją powietrza oraz dużą ilością sadzy, co jest jednoznaczną oznaką tego, że przewód nie jest w stu procentach drożny,
  • potrzebujemy zwiększyć średnicę wewnętrzną przewodu, np. w sytuacji, kiedy chcemy podłączyć urządzenia grzewcze, które tego wymagają,
  • konstrukcja jest nieszczelna i do wnętrza budynku przedostaje się dym,
  • konstrukcja jest uszkodzona i wymagana jest jej renowacja, a my szukamy najbardziej skutecznej metody.

UWAGA – zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem, zadanie to można powierzyć tylko wykwalifikowanym specjalistom, posiadającym odpowiednie certyfikaty!

Zapraszamy do współpracy!

Posiadamy wieloletnie doświadczenie i stosujemy odpowiednie technologie, dzięki czemu jesteśmy w stanie podjąć się nawet najbardziej skomplikowanych zadań.